Trnava bodovo dostihla Žilinu, Slovan stráva 4 body

14.04.2012 Celý región

Bratislava 14. apríla (TASR) - Futbalisti Žiliny remizovali v sobotu v 27. kole Corgoň ligy 2011/2012 doma s Trenčínom 2:2 a na čele tabuľky majú rovnaký počet bodov ako Spartak Trnava (52). Majstrovský Slovan v boji o titul opäť nebodoval naplno a po remíze v Banskej Bystrici 1:1 stráca na vedúce duo 4 body šesť kôl pred koncom.

Posledná Dunajská Streda stále na jar nevyhrala, keď v sobotu prehrala v Nitre 0:3, dôležité body v boji ozáchranu ukoristil Prečov v Zlatých Moravciach po výhre 2:1.

Zostavy a striedania:

Spartak: Kamenár - Habánek, Gross, Kaufman, Hanzel - Karhan, Kuračka (78. Koubský) - Procházka (73. Pavelka), Mikovič, Gašparík (90. Ciprys) - Vyskočil
Senica: Bolek - Diviš, Pavlík, Gorosito, Leal - Wijlaars (64. Križko), Strnad - Blackburn (58. Hošek), Černý, Kalabiška - Diarrasouba

sobota:

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 1:1 (0:0)
Góly: 66. Matúš - 70. Milinkovič.
rozhodovali: Kráľovič - Brendza, Košecký
ŽK: Laksík, Pančík (obaja Dukla)
2250 divákov

Dukla: Boroš - Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič - Rejdovian (73. Slančík), Považanec (79. Bažík), Hlinka, Hučko - Laksík, Matúš (90. Kupčík)
Slovan: Kováč - Bagayoko, Kladrubský, Pečálka (37. Mészáros), Had - Grendel, Milinkovič, Kopúnek, Pauschek (85. Jánošík) - Halenár, Piroska (58. Szarka)

ViOn Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov 1:2 (1:0)
Góly: 21. Brčák - 64. Macko, 73. Katona
rozhodovali: Samotný - E. Weiss, Poláček
ŽK: Paur, Husár, Bernáth - Lipták
1265 divákov

ViOn: Kuciak - Husár, Pavlovič, Majerník, Chren (64. Hodek) - Orávik, Luhový, Paur, Hruška - Brčák (54. Candrák), Bernáth (88. Pinter)
1. FC Tatran: Diviš - Petráš (76. Štetina), Piter-Bučko, Krajník, Krob - Lipták - Kolbas (46. Zošák), Katona (90. Lysjuk), Macko, Jakovlev - Střihavka

Úvod stretnutia veľa futbalovej krásy nepriniesol. Už vo 4. minúte pokúšal šťastenu Macko, ale jeho strela spoza 16-tky preletela ponad Kuciakovu bránku. Po štvrťhodine hry Kolbas našiel na hranici malého vápna Střihavku, tomu lopta v poslednej chvíli odskočila od nohy. Prebiehala 21. minúta, na Orávikov center si z ľavej strany nabehol Brčák a exportnou hlavičkou k žrdi poslal domácich do vedenia. V 26. minúte napriahol z 20-metrov Orávik, jeho strele však chýbala presnosť. Po polhodine hry Macko vysunul Střihavku, tomu v poslednej chvíli vypichol lopti na roh Pavlovič. Ten rozohral Kolbasom, ale Mackova prudká strela mierila do nebies. V závere prvého dejstva Hruškova strela z dobrých 30-metrov poriadne vystrašila Diviša. Po zmene strán začali hostia aktívne. V 46. minúte Mackov center Střihavka hlavou poslal tesne nad Kuciakovu bránku. Poistiť vedenie ViOn-u mohol v 50. minúte Bernáth, ktorý zoči-voči Divišovi z osem metrov prestrelil. V 53. minúte Mackov prudký center Kuciak vyrazil, aby následnú Katonovu strelu odvrátil Husár na roh. Vyrovnania sa Prešovčania dočkali v 64. minúte, keď Macko utešenou strelou z priameho kopu nedal Kuciakovi šancu. V 66. minúte sa skóre mohlo opäť meniť, avšak Hruška z hranice 16-tky preloboval Diviša aj bránku. Útočná aktivita hostí priniesla ovocie v 73. minúte, keď agilný Macko ponúkol tutovku Katonovi, ktorý do prázdnej bránky upravil na 1:2. V 83. minúte mal Katona na kopačke aj tretí gól, Kuciak jeho strelu zázračne vyrazil. V závere domáci vrhli všetky sily do útoku. V 88. minúte Hruškovu tečovanú strelu Diviš skrotil. Keďže hostia záver zvládli, odnášajú si domov veľmi cenné tri body.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Gratulujem Prešovu k víťazstvu. Myslím, že dnes urobil veľký krok k záchrane. My máme abnormálnu maródku, varíme z toho čo máme. V utorok hráme pohár, ktorý je pre nás prioritou."
Sergij Kovalec, tréner Tatrana: "Dnes sme videli dobrý zápas. Obe mužstvá chceli vyhrať. Dnes sa šťastie usmialo na nás. Som rád, za dnešný výkon som pochválil svojich hráčov. Zlaté Moravce hrajú v utorok pohár, prajem im veľa šťastia."

MFK Ružomberok – MFK Košice 2:0 (1:0)
Góly: 21. Masaryk, 85. J. Vavrík
rozhodovali: Jaška - Benko, Borsányi
ŽK: J. Chovanec – Kuzma, Viazanko
1412 divákov.

Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, J. Chovanec – J. Vavrík, Ďubek (60. Hoferica) – Skalák (67. Oboya). Poliaček (87. Bielák) Š. Pekár - Masaryk
Košice: Tofiloski – Mik. Tóth (86. Ostojič), Kavka, Redžepi, Milojevič – Hovančík (69. Škutka) – Pačinda (84., K. Kuzma, Karaš, Viazanko – Diaby

MŠK Žilina - AS Trenčín 2:2 (2:1)
Góly: 8. Piaček, 16. Barčík - 14. Štefánik, 73. Peltier
rozhodovali: Vnuk - Mókoš, D. Hrčka
ŽK: Pich - Čögley, Báez
3036 divákov.

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Nunes - Pečovský (66. Deza), Gergel - Barčík (78. Angelovič), Bello, Pich - Majtán (79. Novák)
Trenčín: Volešák - Čögley, Diakité, Kleščík, Radovanovič - Báez (87. Horváth) - Peltier, Salinas, Štefánik, Hlohovský (62. Mazan) - Depetris (73. Štyvar)

I keď Trenčania už od začiatku na ihrisku svojím prístupom dokazovali, že do Žiliny neprišli iba na výlet, do vedenia išli domáci a už v ôsmej minúte. Po Nunesovom rohu z pravej strany vrátil do šestnástky odrazenú loptu Pich, stopér Piaček si tam na ňu počkal a hlavou poslal loptu do siete. Hostia však dokázali odpovedať veľmi rýchlo, už o šesť minút neskôr žilinská obrana pred Štefánikom iba ustupovala, ten mal tak na hranici pokutového územia dostatok pokoja a chirurgicky presnou strelou vymietol ľavú šibenicu brankára Krnáča. Trvalo iba minútku a domáci išli znova do vedenia. Barčík sa v šestnástke dostal k zrazenej lopte a po zemi ju umiestnil k vzdialenejšej žrdi - 2:1. Výborný aktívny futbal s prevahou domácich pokračoval aj v ďalšom priebehu prvého polčasu, v zaujímavých momentoch sa párkrát ocitol Pich, ale raz nastrelil brankára Volešáka, druhýkrát krásnym oblúčikom tesne minul.
Druhý polčas začal v rovnakom duchu ako 45-minútovka pred prestávkou. Najprv vyprášil Volešákove rukavice Barčík, potom po Bellovom prieniku a faule Čögleya musel Volešák do vzduchu opäť po Barčíkovej štandardke, trenčiansky brankár situáciu vyriešil k spokojnosti. Žilina sa jasne tlačila za dôležitým tretím gólom, ale po nedorozumení Nunesa s brankárom Krnáčom hosťujúci Peltier takmer vyrovnal, v krkolomnom strete s domácim gólmanom nedokázal hlavou loptou usmerniť do brány. Presne v 70. minúte už naozaj mohlo byť vyrovnané. Salinas po šťastnom teči dostal loptu do šestnástky na Mazana, ktorý pred sebou nemal nič iba brankára Krnáča, ale poslal loptu tesne ponad brvno v tutovej príležitosti. O tri minúty neskôr sa však hostia už konečne dočkali, Salinas prebehol niekoľko hráčov po pravej strane, potom mäkkučko prehodil Akakpa a lopta pristála priamo na kopačke Peltiera, ktorý z voleja poľahky prestrelil Krnáča - 2:2. Už o minútu neskôr mohol sám Salinas poslať Trenčín aj do vedenia, v šestnástke si počkal na výborný center z ľavej strany priamo na jeho hlavu a keby brankár Krnáč bol iba o polsekundu pomalší, bol by to gól. Salinas bol pri chuti a v 86. minúte jeho balistický ďalekonosný projektil iba o pár centimetrov minul Krnáčove brvno. V 88. minúte najprv Angelovič zakončil žilinský protiútok strelou do brankára Volešáka a na druhej strane potom Peltier famóznou strelou prekonal Krnáča, lopta sa však od brvna odrazila na čiaru, možno i za čiaru, ale gól sa nepískal. Pod Dubňom sa teda zrodila remíza 2:2.

FC Nitra - DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)
Góly: 25. Kolár, 63. Gajdoš (z 11 m), 78. Soumah
ŽK: Tóth - Fodrek, Marcin
rozhodovali: Pavlík - Súkeníková, Tomčík
868 divákov

Nitra: Hroššo - Harbuľák, Murín (84. F. Moravčík), Tóth, Čirik - Šimončič - Ivančík (57. Bosorád), Soumah, Gajdoš, Kolár - Kroupa (71. Šimonek) DAC: Kučera - Nikolič, Marcin (81. Adiaba), Huber, Laštovka - Hözl - Kabele (72. Hanták), Fodrek, Ayuk, Urbánek (57. Kordič) - Delarge